ការជួបពិភាក្សានេះបង្ហាញពីភាពទាក់ទាញនៃបរិយាកាសវិនិយោគកម្ពុជា ដែលកំពុងទាក់ទាញក្រុមហ៊ុនលំដាប់អន្តរជាតិឲ្យមកស្វែងរកឱកាសថ្មីៗ ជាពិសេសក្នុងវិស័យកសិឧស្សាហកម្ម និងបច្ចេកវិទ្យាបៃតង។
"នេះគឺជាឱកាសមាសសម្រាប់ IDECGROUP ASIA ក្នុងការប្រើប្រាស់ជំនាញបច្ចេកទេសកម្រិតខ្ពស់របស់ខ្លួន ដើម្បីទាញយកផលចំណេញពីសក្តានុពលកសិកម្ម និងឧស្សាហកម្មដែលកំពុងរីកចម្រើនរបស់កម្ពុជា។"
គួរបញ្ជាក់ថា ការឈានជើងចូលរបស់ IDECGROUP ASIA មិនត្រឹមតែនាំមកនូវទឹកប្រាក់វិនិយោគប៉ុណ្ណោះទេ ប៉ុន្តែថែមទាំងនាំមកនូវ "បច្ចេកវិទ្យាបៃតង" និង "ស្តង់ដារសំណង់អន្តរជាតិ" ដែលនឹងជួយរុញច្រានសេដ្ឋកិច្ចកម្ពុជាឱ្យកាន់តែទំនើបជាងមុន។
ក្រុមហ៊ុន IDECGROUP ASIA មិនមែនជាក្រុមហ៊ុនធម្មតាទេ ប៉ុន្តែគឺជា "អ្នកជំនាញកម្រិតពិភពលោក" លើវិស័យ៖ សំណង់ និងការរចនាប្លង់ៈ បច្ចេកវិទ្យាសាងសង់ទំនើប, ថាមពលស្អាត និងឧស្សាហកម្មបៃតងៈ ផ្តោតលើចីរភាពបរិស្ថាន និងភស្តុភារកម្ម (Logistics): ការដឹកជញ្ជូន និងឃ្លាំងទំនិញឆ្លាតវៃ៕